Nevybrali ste si z našich katalógových domov ?

  

Nevadí, naši projektanti Vám navrhnú vysnívaný dom podľa Vašich porieb priamo na mieru. Alebo nám doneste iný katalógový projekt a dom Vám postavíme podľa neho. Naprojektujeme čokoľvek....bungalov, pyramídu, Aiffelovu vežu, Čínsky múr...

stavba

Stavba domu je finančne a časovo značne náročná. Naše domy sú však finančne dostupné, sú nízkoenergetické, ekologické a postavené za neuveriteľne krátky čas. Realizujeme stavebné rekonštrukcie, výstavbu domov, prípojky inžinierskych sietí, terénne úpravy, terasy, chodníky, oporné múry, ploty, garáže, altánky, kompletné exteriérové a interiérové práce, vrátane kuchynských liniek a vstavaného nábytku.

STAVEBNÉ MATERIÁLY

Pálená tehla

Pórobetónová tvárnica

Montovaný drevodom

Liata stena

Zruby

Okrem tradičných materiálov, ako sú pálená tehla, alebo pórobetónová tvárnica, použivame pri výstavbe aj najmodernejšie stavebné konštrukcie.Technológiou montovaných stavieb z KVH hranolov a SIP panelov dosahujeme vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti pri výstavbe nízkoenergetických domov. Ďalšia technológia "liatych stien" má navyše unikátne zvukovoizolačné vlastnosti vhodné predovšetkým pri výstavbe bytových domov.  Ponuku materiálov uzatvárajú zrubové domy pre najnáročnejšieho zákaznika.

EKOLÓGIA JE PRE NÁS DÔLEŽITÁ

Domy sú stavané z ekologických, recyklovateľných a zdraviu nezávadných materiálov. Hlavným stavebných materiálom je drevo. Drevo je prírodný materiál, schopný vyrovnávať vlhkosť a tým regulovať vlhkosť prostredia v dome. Ideálny domov pre alergikov a astmatikov (netvoria sa plesne, kondenzáty a podobne).

Naše domy sú stavané z kvalitných materiálov vyrábaných na Slovensku a v Európskej únií. Pre každý dom je dôležité dodržať niekoľko dôležitých bodov. Kvalitná strecha, podlaha, samotná konštrukcia domu a obvodových stien, okná, dvere, zateplenie a samozrejme tepelno-izolačné vlastnosti a nízke náklady na energie. Naše domy všetky tieto body spĺňajú a navyše za dostupnú cenu.

BEZPEČNOSŤ NA PRVOM MIESTE

Bezpečnosť našich domov je pre nás veľmi dôležitá. Stenové a stropné panely tvoria staticky bezpečnú sústavu. Dom je nadimenzovaný na extrémne poveternostné podmienky a zaťaženie (sneh, dážď, vietor až do 270 km/h). Navyše domy sú odolné voči požiarom vďaka oplášteniu stavebných panelov. Drevená konštrukcia z KVH hranolov pri požiari stojí, nedeformuje sa, neláme sa, zuhoľnatená vrstva zabraňuje ďalším účinkom plameňa, navyše majú dlhšiu trvácnosť ako tehla a životnosť ako murovaný dom (300 rokov).

DOMY ODOLNÉ VOČI POČASIU

Naše domy poskytujú dokonalú vetrotesnoť a minimálne tepelné straty. Sú chránené pred vlhkosťou a prenikaniu vlhkosti do stavby. Predchádzanie vzniku kondenzátu je zabespečené paropriepustnou fóliou. Zateplenie obvodového plášľa spolu s dokonalou izoláciou medzier okien a stien zabezpečuje ochranu pred poveternostnými vplyvmi. V zime dom poskytuje teplo a počas leta príjemnú klímu. Zabezpečuje to samotná konštrukcia domu a kvalitné materiály.

IZOLAČNÉ VLASTNOSTI

Nízkoenergetické moderné domy zaručujú vysoké tepleno-izolačné schopnosti pre komfortné bývanie. Šetria energie a počas zimy zabraňujú únikom tepla z domu. Naopak, počas leta poskytujú príjemnú klímu a pokoj od rušivých vplyvov z vonkajšieho prostredia. S našimi domami máte zaručený pokoj a šetrenie finančných prostriedkov.

strecha

GARANCIA KVALITY

Poskytujeme dokonalú technickú dokumentáciu, zabezpečujeme kvalitnú statiku stavieb, prepracovaný systém riadenia výroby, stála kontrola kvality počas procesu výroby aj výstupnej kontroly, výstavba v každom ročnom období – počasie neovplyvňuje výrobu, rýchla výstavba počas 2 až 3 mesiacov, rýchlosť a presnosť montáže a výroby, vysoká kvalita za nízku cenu.

Murovaný alebo montovaný ?

MUROVANÝ DOM 100 000 €

MONTOVANÝ DOM 75 000 €

VIDÍTE ROZDIEL?

Ani my nie, ale Vaša peňaženka áno. Výstavba murovaného domu je o 25 percent drahšia ako montovaného pri rovnakej rozlohe úžitkovej plochy a navyše Vám drevodom ušetrí až 76 percent mesačných nákladov na energie oproti murovanému domu. Náklady na energie sa pohybujú na hranici pasívnych domov.

Stavebné konštrukcie a inštalácie

Hrubá stavba

KRYTINA

V ponuke máme všetky druhy strešných krytín dostupných na trhu. Pálenú, betónovú, asfaltovú a plechovú od renovovaných výrobcov so zárukou niekoľko desiatkov rokov. Súčasťou strechy je aj bleskozvod s revíziou.

ŽĽABY A ZVODY

Naše odkvapové systémy sú vyrobené z materiálov špičkovej kvality. Sú certifikované podľa európskych noriem. Široký výber materiálov odkvapových systémov. V ponuke odkvapy pozinkované, medené, plastové odkvapy, pozinkované s povrchovou úpravou. Široký sortiment doplnkov - odbočky do sudov, žľabové kotlíky, zvodová kolená, rôzne typy žľabových hákov. Farebné varianty podľa priania zákazníka.

STENY A PRIEČKY

Priečky v našich domoch o hrúbke cca 148 mm majú tepelno-izolačné a akustické vlastnosti. Sú montované podobne ako obvodové steny nosným dreveným rámom z KVH hranolov 100x40 mm s protihlukovou minerálnou izoláciou s OSB doskou 12 mm, ktorý je z oboch strán pokrytý protipožiarnym sadrokartónom, vrátane sádrovania, tmelenia a brúsenia. Povrch je upravený impregnačným a trojnásobným bielym náterom.

OBVODOVÉ STENY

Zloženie obvodových stien zvonku do vnútra je nasledovné: extrudovaný polystyrén 100 mm, fasádna silikónová omietka, armovacia sieťka, fasádny polystyrén 200 mm, vonkajšie opláštenie impregnovanými OSB doskami s pero-drážkou PD 12 mm, skeletová konštrukcia s KVH hranolov 150x40, minerálna tepelná a akustická izolácia ISOVER 150 mm uložená v konštrukcii, odrazová hlinená fólia, drevený rošt 40x40 mm cez ktorý sa vedú všetky inžinierske siete ( elektrika, plyn a podobne ), vnútorné opláštenie skeletovej konštrukcie impregnovanými OSB doskami s pero-drážkou PD 12 mm, protipožiarny sadrokartón vrátane sádrovania, tmelenia a brúsenia, jeden impregnačný a trojitý biely náter.

SKLADBA STROPU

Stropné krokvy ako súčasť konštrukcie stropu. Tepelná akustická a minerálna vlna ISOVER 400mm. Pozinkovaná stropná SDK konštrukcia. Protipožiarny sadrokartón v rátane sádrovania, tmelenia a brúsenia s náterom. Paroneprepustná hliníková fólia. Celková hrúbka stropu 500mm.

KROV

Ponúkame sedlovú, pultovú, stanovú a valbovú strechu s klasickým dreveným tesárskym alebo väzníkovým krovom a kvalitnou krytinou. V ponuke je aj rovná strecha s minimálnym sklonom pokrytá fóliou. Dizajn a prevedenie sedlovej respektívne valbovej strechy sa prispôsobuje prianiu klienta. Výhodou strechy s dreveným krovom je vytvorenie úžitkovej odkladacej plochy v podkroví.

SKLADBA PODLAHY

Správna a kvalitne realizovaná skladba podlahy a jej izolácia montovaného domu je jedným zo základných predpokladov k energetickej úspore ako aj celkovej kvalite stavby domu.Podlahy poskytujeme v dvoch variáciách. Prvá variácia ponúka tepelnú izoláciu (podlahový polystyrén EPS-100S o hrúbke 100 mm) s betónovou vyrovnávacou doskou (poter) o hrúbke 50-60 mm. Pre túto variáciu je možné uložiť akúkoľvek záverečnú úpravu, či už plávajúcu podlahu, dlažbu alebo podlahové kúrenie. Druhý variant je tepelná izolácia o hrúbke 100mm s vrchnou úpravou betónovými doskami v dvoch vrstvách 10+10 mm. Táto variácia skracuje čas výstavby domu, lebo je vytvorená bez mokrých procesov. Finálne ukončenie podlahy sa môže uskutočniť pomocou dlažby alebo plávajúcej podlahy.

Výplne otvorov

DVERE

Vnútorné dvere sú plné, drevené s drevenou obložkou v rozmeroch 600, 700, 800 a 900 x 1970 mm. Vonkajšie vchodové dvere sú celoplastové 900 a 1200 x 2000 mm. Vonkajšie vchodové dvere podľa želania zákazníka vyhotovíme v rôznom dekoračnom prevedení (v základe sú dvere v bielej farbe).

OKNÁ

Použitím kvalitných plastových 6-komorových profilov s izolačným trojsklom v rozmeroch podľa jednotlivých projektov dosahujeme tie najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Na želanie je možné pri stavbe použiť drevené alebo hliníkové okná. Farebné prevedenie plastových rámov je voliteľné (v základe sú biele). Na požiadanie zákazníka je možné si vybrať z viacerých farebných a drevo dekorov.

Okno

Vnútorné inštalácie

VODA, ODPAD, SANITA

Okrem vodovodných rozvodov, ktoré sú samozrejmosťou, je v našej ponuke dodávka a montáž interiéru: obklady, dlažby, wc, sprchovací kút, vaňa, umývadlo, batérie.

rozvody

KÚRENIE

V našich domoch používame na výrobu tepla a teplej vody elektrické kotly PROTHERM. Na želanie zákazníka vieme dodať tepelné čerpadlo, vybaviť dotáciu od štátu. Ďalšou možnosťou úspory je montáž solárnych panelov.

ELEKTRICKÉ ROZVODY

Kompletné elektrické rozvody vrátane vypínačov a zásuviek v základnej bielej farbe v cene domu. Na požiadanie zákazníka možnosť individuálneho výberu aj iné farby a vyhotovenia.

TEPELNÉ ČERPADLO

Pre optimalizáciu mesačných nákladov Vám do Vášho nového domu nainštalujeme tepelné čerpadlo, pomôžeme s vybavením dotácie od štátu. Namontovaním solárnych panelov poskytneme našim zákazníkom ešte väčšiu energetickú nezávislosť. Vďaka ich používaním chránite životné prostredie.